Історія БТІ

У грудні 1917 року був створений Комісаріат з місцевого самоврядування, який керував діяльністю поки не ліквідованих органів міського та земського самоврядування. У 1918 році облік і вся робота з нерухомістю перейшла під жорсткий державний контроль. Ці питання були передані у відання НКВС РСФСР, де був створений відділ місцевого господарства, а в 1921 році - Головне управління комунального господарства НКВС.

Історія російської служби технічної інвентаризації почалася в 1927 році. Постанова Економічної наради РСФСР 21.05.1927 року затвердив «Положення про інвентаризацію майна місцевих рад», поклало початок обліку національного надбання, його ефективного управління шляхом створення єдиної служби технічного обліку та інвентаризації в Росії. Саме з цього часу знову створена система державного обліку та технічної інвентаризації приступила до здійснення своїх основних функцій - до збору та підтримки в актуальному стані бази даних про склад, технічному стані і вартості об'єктів нерухомості.

З 1930 року організації БТІ стали входити в систему житлово-комунального господарства країни.

У 1939-1940 роки в СРСР проходила переоцінка будівель, у відповідності з чим були розроблені і введені в дію нові норми оцінки будівель, що враховують вартість будівельних матеріалів.

У післявоєнний період служби технічної інвентаризації почали проводити суцільну реєстрацію будівель в містах, робітничих і дачних селищах. Саме в цей період організації БТІ отримали повноваження видавати реєстраційні посвідчення тим власникам, в яких були відсутні правовстановлюючі документи, але були «непрямі» підтвердження прав на будови.

У 1960-і роки в СРСР активними темпами ведеться житлове будівництво, відповідно збільшуються обсяги робіт для організацій БТІ. З кінця 1960-х років починається процес перетворення БТІ в госпрозрахункові організації. І в 1975 році відповідно до наказу Міністерства житлово-комунального господарства організації БТІ були переведені на госпрозрахунок, зберігши за собою право юридичної особи.

Слід зауважити, що до кінця 1980-х років структура організацій БТІ була досить стабільною. Говорячи про цей період, слід пам'ятати, що майже всі майнові активи перебували в державній власності. А це означає, що в країні фактично відсутній обіг земельних ділянок та об'єктів нерухомості. Переважно організації БТІ проводили облік житлового і нежитлового фонду, необхідний для планування витрат з будівництва, ремонту та експлуатації будинків.

Лише в 1985 році, коли на селі почалося велике будівництво житлового та громадського фонду, який необхідно було врахувати і проінвентаризувати, в тому числі і для цілей оподаткування, інтереси держави вийшли за межі міста. У країні набирала обертів політика «перебудови», організації технічної інвентаризації вступали в нову історичну епоху.

21 травня 2007 організаціям технічного обліку та технічної інвентаризації виповнилося 80 років. За плечима багаторічна, серйозна праця, яка змінила уявлення про технічний облік та технічної інвентаризації як найважливішому державному інформаційному ресурсі.

ДОВІДКОВО:

В Україні діють 366 комунальних підприємств бюро технічної інвентаризації, крім того 5 приватних підприємств БТІ, у яких працюють понад 16 тисяч фахівців.

Нормативно-методичне забезпечення діяльності БТІ України з питань технічної інвентаризації покладено на Мінжитлокомунгосп України. А нормативно-методичне забезпечення з питань реєстрації прав власності на об’єкти нерухомого майна на Мінюст України.

Підприємствам БТІ згідно законодавства України, делеговано повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад з обліку та реєстрації об’єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.

 

Оголошення

Шановні замовники!

Якщо у Вас виникли скарги по неякісному і несвоєчасному виконанню замовлень або недобросовісному виконанню роботи зі сторони співробітників КП “Сумське міське БТІ”, прохання звертатись по телефону 78-14-50 , контактний електронний поштовий ящик bti@vcity.sumy.ua.

З повагою,
адміністрація КП “Сумське міське БТІ”